ادعای سابقه کار کسر شده توسط سازمان ارزیاب استرالیا

🔔⚠️🔔 با توجه به خبری که سایت ایستگاه امروز منتشر کرده است ، اخباری از امروز صبح توسط همکاران بلافاصه با ترجمه خط به خط این خبر و انتشار آن به عنوان یک تحلیل دقیق منتشر شده است مبنی بر :

(( امکان ادعای سوابق کاری ای که سازمان های ارزیاب در زمان ارزیابی مدارک کسر می نمایند و بیان نموده اند که : این امکان از این پس وجود خواهد داشت که شما در زمان پر کردن EOI اقدام به ادعای سوابق کاری ای نمایید که سازمان ارزیاب از شما کسر کرده است. و برای این اخبار مثالهایی هم زده شده است مبنی بر اینکه اگر سازمان کامپیوتر استرالیا ۶ سال از سوابق کاری را کسر کرده است شما می توانید امتیاز این ۶ سال را در EOI ادعا نمایید و آن امتیاز را اخذ نمایید))

✅ تا اینجای کار صرفا شرح خبر منتشر شده توسط دوستان و همکاران گرامی پرداخته ایم اما این موضوع هنوز نقاط تاریک و ابهامات فراوانی دارد که متاسفانه نه امکان تایید این خبر وجود دارد و نه امکان تکذیب آن.

⚠️ برخی از نقاط تاریکی که در این باره وجود دارد به شرح زیر هستند:

مثال اول رشته کامپیوتر و سازمان ACS :

✅ رشته های کامپیوتری ای که مورد مثال قرار گرفته اند چه از طرف سایت ایستگاه و چه از طرف همکاران ، دچار ایرادات اساسی ای هستند.

مشاغلی که سازمان کامپیوتر استرالیا مورد ارزیابی قرار می دهد اکثرا با توجه به آن چیزی که ارجاع داده شده است به سازمان ANZSCO دارای اسکیل لول یک هستند.

البته مثال سایت انزکو بسیار محتاطانه و برای یک فرد با سکشن یک مثال زده شده است اما دوستان در ایران فراتر رفته و صحبت از کسر شدن ۶ سال سابقه کار که تنها برای افراد با اسکیل لول دو این اتفاق می افتد زده اند و بیان نموده اند که امکان ادعای امتیاز برای  تمامی این ۶ سال وجود دارد. ( استناد به فایل صوتی منتشر شده )

⚠️ حال شرایط برای افراد زیر به شدت مبهم است؟

حقیقت اول : اگر فردی با مدرک کاردانی ( سکشن یک ) و یا کارشناسی ( سکشن دو ) اقدام به درخواست اسسمنت نماید ، از طرف سازمان ارزیاب کامپیوتر استرالیا بین ۵ تا ۶ سال از وی سابقه کار کسر می گردد.

⁉️ حال سوال اساسی بر اساس تحلیل بیان شده از طرف دوستان و سایت ایستگاه اینجاست ؟

✅ اداره مهاجرت استرالیا رفرنس را به Skilled شدن فرد بر اساس انزکو داده است ، انزکویی که این مشاغل را اسکیل لول یک قرارداده ( مبنای اسکیلد شدن فرد را ) ، اما این افراد مدرک اسکیل لول یک ندارند و اسکیل لول آنها دو می باشد. تکلیف چیست؟

مثال دیگری بیان شده است بزای سازمان AIM :

همانطور که می دانید این سازمان رشته هایی را مورد ارزیابی قرار می دهد که بسیار شرایط خاصی دارند. به طور مثال فردی که برای مدیر مهندسی اقدام می نماید، همانطور که دوستان مهندس بهتر از من می دانند هیچ فردی از روز اول بدون طی کردن ( کریر پس ویا اصطلاحات روند جریان شغلی و طی کردن رودند پیشرفت امکان دستیابی به این شغل را ندارد ، چه از نظر استدلال و منطق و چه از نظر سازمان ارزیاب مدارک – این فرد در مرحله اول مهندس جونیور سپس مهندس سینیور و سپس سرپرست و بعد از آن می تواند مدیر مهندسی باشد ) و این کسر شدن سوابق کاری بخش زیادی برای اثبات روند پیشرفت فرد کسر شده است

⁉️‼ حال باید دید آیا این خبر و تحلیل ناقص بیان شده اند و این موارد را که بسیار حیاتی هستند را در بر گرفته اند یا خیر.

حقیقت دوم :  در صورتی که این موارد را در بر نگرفته باشد امکان ریجکت شدن پرونده در زمان لاجمنت و از دست رفتن حداقل ۴۰۴۵ دلار برای یک فرد مجرد را شامل می شود. زیرا از نظر اداره مهاجرت استرالیا مسئولیت دقیق پر کردن فرم های EOI شخصا و راسان با شما می باشد. دلیل عدم اظهار نظر ما بر اساس همین مورد می باشد.

✅✅ اما در صورت درست بودن خبر و تحلیل های انجام شده احتمالا باید شاهد یک انقلاب بسیار بزرگ در سیستم اسکیل سلکت استرالیا باشیم زیرا نوعی که دوستان و سایت ایستگاه تحلیل کرده است حکایت از این انقلاب در سیستم اسکیل ورکر استرالیا دارد. ( آیا واقعا انقلابی دیگر در راه است ؟ )

‼⁉️ بر اساس اتفاق های گذشته کانال خبر فوری مهاجرت استرالیا تا روشن شدن خبر های دقیق تر و زوایای پنهان این مساله ، هیچ گونه اظهار نظر رسمی ای ارائه نخواهیم کرد ، ✅ نه موافق ⛔ نه مخالف.

این متن نوشته شده توسط : علیرضا مدی پور مدیر کانال خبر فوری مهاجرت استرالیا

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین

پیام بگذارید

X