مهاجرت به استرالیا از طریق کار

اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار طی سالهای گذشته به طور فزاینده ای افزایش یافته است. در این نوشته سعی داریم تا با اطلاع رسانی از شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار و بررسی پارامتر های تاثیر گذار آن شما را در تصمیم گیری برای این کار راهنمایی نماییم.

بررسی پارامترهای تاثیرگذار در مهاجرت به استرالیا از طریق کار

برای اولین بار در ایران سعی داریم تا تمامی پارامترهای تاثیرگذار در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار را با نگاهی دقیق و موشکافانه بررسی و تحلیل نماییم. این اطلاعات بر اساس دانش علیرضا مدی پور مشاور امور مهاجرت به استرالیا می باشد که طی سالها تجربه و بررسی و تحلیل های پرونده های مهاجرتی زیادی بدست آمده و در تلاشیم تا این اطلاعات, بدون سانسور و با بالاترین میزان دقت به شما ارائه شود. پس برای آگاهی از شرابط مهاجرت به استرالیا از طریق کار با ما همراه باشید.

 

 

سن اصلی ترین پارامتر مهاجرت به استرالیا از طریق کار

پارامتر سن حدود ۳۵ درصد از امتیازات را در جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق کار را شامل می شود. پس باید به آن توجه ویٰژه داشت. از آن جایی که بعضی از کد شغلی های معرفی شده توسط اداره مهاجرت امتیاز بالایی نیاز دارند برای دریافت دعوت نامه, و البته تعدادی از مشاغل نیز با امتیاز پایین تری می توانند دعوت نامه دریافت نمایند. پس قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید از شرایط امتیاز دریافتی از پارامتر سن کاملا مطلع باشید.

جدول امتیازبندی مهاجرت به استرالیا از طریق کار پارامتر سن

سنامتیازبندی
بین ۱۸ تا ۲۵ سال۲۵ امتیاز
بین ۲۵ تا ۳۲ سال۳۰ امتیاز
بین ۳۳ تا ۳۹ سال۲۵ امتیاز
بین ۴۰ تا ۴۴ سال۱۵ امتیاز

توجه: در صورتی که سن شما بیش از ۴۵ سال است, شما امکان مهاجرت به استرالیا از طریق کار را نخواهید داشت. اما می توانید به همسرتان در صورت تاهل ۵ امتیاز را از طریق دریافت نمره زبان PTE 50 , به پرونده مهاجرتی تان ۵ امتیاز همسر را ( از مجموع ۱۰ امتیاز ممکنه کسب نمایید.)

بررسی سابقه کار مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار و  حساسیت های موجود در این بخش

همانطور که از نامش پیداست, مهاجرت به استرالیا از طریق کار یعنی شما باید در یک زمینه شغلی مشغول به کار باشید و بتوانید مدارک کافی برای اثبات این نکته را به اداره مهاجرت و سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا ثابت نمایید. توجه داشته باشید اثبات سوابق کاری هم در مرحله اولیه ارزیابی مدارک توسط سازمان های ارزیاب و هم در مرحله نهایی در زمان صدور ویزا توسط اداره مهاجرت استرالیا انجام می پذیرد.

حساسیت های موجود در اثبات سابقه کار برای مهاجرت

اینها مواردی هستند که در اکثر پرونده های مهاجرت به استرالیا از طریق کار باعث ایجاد ابهامات بسیار زیادی در ارایه سابقه کار و اثبات آن می شوند. احتمالا بعد از خواندن موارد زیر شما هم شامل یک یا بیش از یک مورد آن باشید:

 • یک فرد معمولا در بیش از یک محل مشغول به کار بوده است.
 • شرکتهای مختلفی که یک فرد کار کرده است ممکن است در طی مرور زمان منحل شده باشند.
 • شرکتها ممکن است ثبت شده نباشند و یا همکاری لازم را با متقاضی در زمینه ارائه مدارک ننمایند.
 • فرد متقاضی در شرکتهای مختلف در عناوین مختلف شغلی مشغول به کار بوده و شرکتها صرفا همان عنوان را نامه می دهند.
 • مشاغل معرفی شده از طرف استرالیا عینا در محل کار شما وجود نداشته باشد و یا شرکت شما آن مدل نامه ای که مد نظر سازمان مهاجرت است را به شما ندهند.

سرویس های مشاوره انلاین ما این امکان را به شما می دهد تا به طور کامل این بخش از پارامتر تاثیر گذار را با دقت و به درستی سپری نمایید و قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به استرالیا از امکان پذیر بودن آن مطمئن شوید.

امتیاز سابقه کار در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

میزان سابقه کار موثر و تایید شدهامتیاز
کمتر از ۳ سال۰ امتیاز
بین ۳ تا ۵ سال۵ امتیاز
بین ۵ تا ۸ سال۱۰ امتیاز
بیش از ۸ سال۱۵ امتیاز

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار:

زمانی که برای بار اول اقدام به پرس و جو درباره مهاجرت به استرالیا از طریق کار می کنید با عبارات جالبی روبرو خواهید شد که یک از آنها بحث سکشن بندی دانشگاه می باشد. معمولا اکثر سوالات شما درباره پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار با این سوال گره خواهد خورد. اینکه سکشن دانشگاه هایی که در آن درس خوانده اید چند بوده اند؟

تعریف سکشن بندی دانشگاه های ایران:

کشور استرالیا برای پروسه مهاجرت از طریق کار خود دانشگاه های دنیا را در دو سطح ارزیابی می نماید. از آنجایی که مدرک تحصیلی در پروسه مهاجرت امتیاز های خوبی می تواند به شما کمک کند, لذا باید توجه داشت که مدرک تحصیلیتان از کدام دانشگاه هستند و این دانشگاه ها را استرالیا چگونه مورد ارزیابی قرار می دهد.

تفاوت سکسن یک و دو از نظر اداره مهاجرت استرالیا

دانشگاه های ایران تحت دو سطح ارزیابی می شوند. دانشگاه های سکشن یک و دو. دانشگاه های سکشن یک آن دسته از دانشگاههایی هستند که از سطح علمی بالاتری برخوردار هستند و مدرک تحصیلی آنها معادل مدارک تحصیلی استرالیا ارزیابی شده اند. دانشگاه های سکشن یک عموما شامل دانشگاه های دولتی روزانه و دانشگاه های آزاد در شهر های بزرگ می باشند. اما دانشگاه های سکشن دو در سطح پایین تری از آن چه که هستند ارزیابی می شوند. به این صورت که مدرک لیسانس اگر سکشن دو ارزیابی شود یک سطح افت خواهد کرد. به طور مثال مدرک لیسانس سکشن دو معادل مدرک فوق دیپلم استرالیا ارزیابی خواهد شد.

امتیاز مدرک تحصیلی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

مدرک تحصیلی بعد از ارزیابیامتیاز
کاردانی۱۰ امتیاز
کارشناسی۱۵ امتیاز
کارشناسی ارشد۱۵ امتیاز
دکتری۲۰ امتیاز

زبان انگلیسی مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

با بالاتر رفتن امتیازهای مهاجرت به استرالیا از طریق کار, معمولا متقاضیان اقدام به دریافت نمرات بالاتری در زبان انگلیسی می نمایند تا در صف انتظار در رتبه بالاتری قرار بگیرند و بتوانند در زمان کمتری دعوت نامه و ویزا دریافت نمایند. بر اساس تجربیات معمولا بیش از ۵۰ درصد پرونده های مهاجرتی برای موفقیت نیاز به دریافت امتیاز ۲۰  از زبان انگلیسی برای بالاتر بردن شانس خود برای دریافت دعوت نامه اقامت دائم استرالیا را دارند. اما برای ویزاهای اقامت موقت می توان با دریافت ۱۰ امتیاز از پارامتر زبان انگلیسی برای ویزای موقت کاری استرالیا می توان امیدوار بود.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار آیلتس بهتر است یا PTE :

بعد از اعمال تغییرات جدید در پروسه تصحیح نمرات آیلتس و تصحیح شدن رایتینگ آیلتس در کشور استرالیا, نمرات افت فاحشی نسبت به گذشته داشته است به نوعی که دیگر دریافت امتیاز ۲۰ در نمره زبان انگلیسی از طریق آزمون آیلتس غیر ممکن به نظر می رسد. حتی دریافت امتیاز ۱۰ در جدول امتیاز بندی نیز که لازمه آن داشتن آیلتس ۷ در تمامی مهارت ها هست امری به شدت سخت و شاید بسیار زمان بر می باشد. اما کسب ۱۰ امتیاز در آزمون PTE بسیار بسیار در دسترس تر و ساده تر می باشد. حتما به صفحه مربوط به آموزش زبان انگلیسی ودوره های آموزش PTE برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار مراجعه نمایید.

جدول امتیاز بندی زبان انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار

آزمون IELTSآزمون PTEامتیاز
اخذ نمره ۶ در تمام مهارت هااخذ نمره ۵۰ در تمام مهارت ها۰ امتیاز ( الزام پروسه مهاجرت )
اخذ نمره ۷ در تمام مهارت هااخذ نمره ۶۵ در تمام مهارت ها۱۰ امتیاز
اخذ نمره ۸ در تمام مهرت هااخذ نمره ۷۹ در تمام مهارت ها۲۰ امتیاز

تغییرات ۱۶ نوامبر و تغییر امتیازات مجردی و متاهلی برای پروسه مهاجرت کاری استرالیا

تا قبل از ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ افراد متاهل امکان استفاده از امتیاز همسر ( ۵ ) امتیاز را داشته اند. اما از این تاریخ به بعد افراد متاهل این امکان را از دست داده اند و افراد مجرد گوی کسب امتیاز را نسبت به افراد متاهل ربوده اند. تغییر سیاست اشکار استرالیا در راستای دادن ویزا به افراد واجد الشرایط به سرعت اجرایی شده است.

امتیاز مجردی برای مهاجرت استرالیا

اگر مجرد هستید شما می توانید در سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری استرالیا ۱۰ امتیاز دریافت نمایید.

امتیاز متاهلی برای مهاجرت به استرالیا

اگر شما متاهل هستید باید تلاش کنید تا ۱۰ امتیاز ممکن برای امتیاز همسر را کسب نمایید تا در سیستم امتیاز بندی از افراد مجرد عقب نمانید.

مجرد | متاهلامتیاز
مجرد۱۰ امتیاز
متاهلبین ۰ تا ۱۰ امتیاز

پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار | گام به گام مهاجرت به استرالیا

پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار مراحل مشخص و معینی دارد که اگر این مراحل به درستی انجام شوند می توان امیدوار بود تا پرونده مهاجرتی موفقی را داشته باشیم. سعی میکنیم با نگاهی کاملا تکنیکال به این بخش بپردازیم و پروسه را گام به گام شرح دهیم.

انتخاب کد شغلی درست از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در مهاجرت به استرالیا از طریق کار ضروری است:

بعد از بررسی ها برای هر پرونده مهاجرت به استرالیا از طریق کار مشخص می شود که هر پرونده معمولا امکان انتخاب بیش از یک کد شغلی وجود دارد که می توان برای آن اقدام نمود. هر یک از کد های شغلی از لیست مشاغل استرالیا معمولا توسط یک سازمان ارزیاب در استرالیا مورد ارزیابی قرار می گیرند. هر کدام از این سازمان ها برای ارزیابی مدارک معمولا شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند و مدارک متفاوتی برای ارزیابی از متقاضی درخواست می نمایند. در این جا حساسیت کار در انتخاب کد شغلی از بین مشاغل مورد نیاز استرالیا برای ویزای کار نیاز به این تبحر دارد که شما از بین گزینه های موجود گزینه ای را انتخاب نمایید که شانس بالاتری را برای دریافت ارزیابی مثبت و دریافت دعوت نامه معتبر و همچنین صدور ویزا را داشته باشد.

استرالیا با بیش از ۵۰۰ کد شغلی و ۴۰ سازمان ارزیاب مدارک, این انتخاب را به متقاضیان مهاجرت می دهد تا بتوانند نزدیک ترین کد شغلی که در آن مشغول به کار هستند را انتخاب نمایند. پس اگر می خواهید انتخاب درستی داشته باشید باید بدانید که این ۵۰۰ کد شغلی دقیقا چه شرایط ارزیابی ای دارند و امکان دریافت ویزا برای هر کدام دقیقا چگونه است.

جمع آوری مدارک برای سازمان ارزیاب مدارک استرالیا:

بعد از انتخاب کد شغلی , حال نوبت به این می رسد که مدارک طبق درخواست سازمان ارزیاب مدارک استرالیا جمع آوری و ارسال شوند. هر سازمان ارزیاب مدارک در استرالیا برای بررسی و تایید مدارک, پارامتر هایی را مشخص کرده است که باید در زمان ارسال مدارک به آن توجه داشت. این لیست ها را باید قبل از انتخاب سازمان ارزیاب دانلود نمایید و مطالعه نمایید تا از امکان پذیر بودن جمع آوری این مدارک مطمئن شوید.

گاهی کوچکترین اشتباهات, کشنده هستند:

در زمان ارسال مدارک, سازمان های ارزیاب استرالیا گاهی اوقات سخت گیری های بیش از حدی انجام می دهند. باید توجه داشت مدارک مورد نیاز آنها دقیقا مطابق با اصولی که آنها مشخص کرده اند به دستشان برسد. گاهی نقص در مدارک ارسالی باعث رد شدن نتیجه ارزیابی مدارک می شود.

مشخص شدن نتیجه اسسمنت مثبت و پر کردن EOI استرالیا

معمولا سازمان های ارزیاب استرالیا به طور میانگین نتیجه اسسمنت مدارک دریافتی را بین ۱ تا ۳ ماه برای متقاضی ارسال می نمایند. بعد از مشخص شدن نتیجه ارزیابی مدارک ( در صورت مثبت بود ) حال نوبت به پر کردن EOI و ارسال درخواست برای ایالتهای متفاوت برای دریافت دعوت نامه مخصوص مهاجرت به استرالیا از طریق کار می باشد.

پر کردن EOI برای اداره مهاجرت استرالیا

بر اساس نتیجه موصله در اسسمنت مثبت از سازمان ارزیاب مدارکتان, شما باید اقدام به پر کردن EOI نمایید. در فرم EOI شما اقدام به ادعا کردن می نمایید. یعنی شما دارید ادعا می کنید که مدارکی را دارید که باید آنها را در زمان لاجمنت مدارک برای اداره مهاجرت استرالیا اثبات نمایید. پر کردن EOI نیز نیاز به تجربه و دانش فنی می باشد زیرا سوالاتی را باید پاسخ دهید که در زمان آمدن دعوت نامه کار, شما باید قادر به اثبات تک تک مواردی که اشاره نمودید باشید.

بخشی از سوالات حساسی که در فرم EOI استرالیا از شما پرسیده می شود شامل موارد زیر هستند:

مدارک تحصیلی شما و تاریخ اخذ آنها.

نمره زبان اخذ شده شما .

سوابق کاری شما.

مجرد و یا متاهل بودن شما.

تایپ ویزاهایی که به آنها علاقه مند هستید.

ایالت هایی که می خواهید برای آنها اقدام نمایید و می خواهید که در صف انتظار آنها قرار بگیرد.

انتظار در صف دعوت نامه استرالیا برای مهاجرت کاری

پر استرس ترین مرحله مهاجرت به استرالیا از طریق کار, انتظار برای دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت استرالیا و یا ایالت ها و مناطق کم جمعیت استرالیا می باشد. این انتظار برای هر پرونده می تواند کاملا متفاوت باشد. می تواند این انتظار کمتر از یک هفته باشد و می تواند این انتظار هرگز به نتیجه نرسید. 

این صف ها بر اساس افراد با امتیاز بالاتر چیده مان می شود. به این صورت که افراد با امتیاز بالاتر در این صف در رتبه بالاتری قرار می گیرند و افراد با امتیاز پایین تر در پایین صف قرار می گیرند. اگر فردی با امتیاز بالاتر از شما و بعد از شما فرم EOI استرالیا را پر نماید, در صف انتظار پرونده این فرد در ارجعیت بالاتری قرار می گیرد و زودتر ارزیابی می شود. پس اگر با امتیاز کم وارد این مرحله شوید, این امکان وجود دارد تا شما هرگز امکان دریافت دعوت نامه مهاجرت به استرالیا از طریق کار را نداشته باشید.

پرونده مهاجرت به استرالیا ار طریق کار هرگز به نتیجه نرسد؟

متاسفانه تلخ ترین مساله موجود در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار, عدم دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت استرالیا ویا ایالتهای استرالیا ویا مناطق رجیونال استرالیا می باشد. گاهی این مساله می توانست اتفاق نیفتد اما ….

اما؟

به دلیل اطلاعات ناقص و یا اطلاعات ناکافی از شرایط دقیق کد شغلی انتخابی و امتیاز مورد نیاز برای دریافت دعوت نامه معمولا این اتفاق که بسیار هم شایع است, اتفاق می افتد. شاید بعضی از پرونده های مهاجرتی اگر:

 • با کد شغلی دیگری استارت می خوردند.
 • اگر سوابق کاری به نوع دیگری اثبات می شدند.
 • اگر سابقه کار بیشتری که قابل اثبات بود را ادعا می کردید و امتیاز بالاتری می گرفتید.
 • اگر با دانستن شرایط نهایی شاید هرگز تشکیل پرونده نمی دادید و هزینه و زمانتان تلف نمی شد؟؟؟!!!!

دریافت دعوت نامه و لاج مدارک برای اداره مهاجرت استرالیا:

با دریافت دعوت نامه معتبر از اداره مهاجرت و یا دعوت نامه نهایی از یک ایالت , حدود ۶۰ روز فرصت باقی است تا مواردی که در EOI ادعا کرده اید , برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال نمایید و هزینه های اداره مهاجرت را پرداخت نمایید.

انتظار برای صدور ویزا

صدور ویزای کار استرالیا بر اساس شماره ویزا می تواند بین ۶ ماه تا ۲۲ ماه به طول انجامد. به این معنا که از زمانی که مدارک شما نزد اداره مهاجرت استرالیا کامل شد, این زمان باید سپری شود تا ویزای شما صادر شود.

 

بررسی هزینه های مهاجرت به استرالیا از طریق کار

پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار در دل خود شامل هزینه هایی است. هزینه های سازمان های ارزیاب مدارک به علاوه هزینه صدور ویزا. باید دقت داشت که هیچ کدام از هزینه های دریافتی توسط مراکز در استرالیا قابل استرداد نیستند و در صورتی که مورد شما رد شود هزینه ای توسط دولت استرالیا به شما برگشت نمی شود.

هزینه های دولتی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

متقاضی اصلی۴۰۴۵ دلار استرالیا
همسر متقاضی۲۰۲۵ دلار استرالیا
فرزند بالای ۱۸ سال۲۰۲۵ دلار استرالیا
فرزند کمتر از ۱۸ سال۱۰۱۵ دلار استرالیا

مهندسین عمران برای مهاجرت به استرالیا می توانند از طریق کد های شغلی زیر برای ویزای استرالیا اقدام نمایند:

با توجه به گسترده بودن انتخاب ها برای مهندسی عمرانی که می خواهند از طریق ویزای کار به استرالیا مهاجرت کنند, سعی شده است تا برخی از آنها برای شما آورده شود. باید توجه داشت که امتیاز مورد نیاز برای دریافت دعوت نامه برای هرکدام از گرایش های زیر می تواند کاملا متفاوت باشد.

 • مهندس عمران – عمران
 • مهندس عمران گرایش سازه و زلزله
 • مهندس عمران گرایش راه و ترابری
 • مهندس عمران گرایش آب
 • مهندس عمران گرایش سازه های آبی
 • مهندس عمران مدیر پروژه های ساختمانی
 • مهندس عمران نقشه کش
 • مهندس عمران تکنسین ساختمان
 • مهندس عمران دستیار سازه
 • مهندس عمران دستیار کارگاه عمرانی

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان های ارزیاب مدارک برای مهندسی عمران

سازمان ارزیاب مدارک مهندس عمران در استرالیاهزینه ارزیابی حالت نرمال – بازه زمانیهزینه ارزیابی حالت سریع – بازه زمانی
سازمان وتاسس استرالیا ۸۸۰ دلار استرالیا – بین ۶۰ الی ۹۰ روز۱۴۸۰ دلار استرالیا – تا ۱۰ روز کاری
سازمان مهندسی استرالیا۷۹۵ دلار استرالیا – بین ۶۰ تا ۹۰ روز ۱۱۰۰ دلار استرالیا – بین ۱۴ الی ۲۸ روز

مهندسین برق برای مهاجرت به استرالیا کدهای شغلی متفاوتی دارند:

مهندسی برق برای مهاجرت می توانند از طریق کدهای شغلی متفاوتی برای مهاجرت داشته باشند. قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق مهندس برق حتما از کافی بودن اطلاعاتتان مطمئن شوید زیرا برای هر کد شغلی امتیاز متفاوتی برای دعوت نامه نیاز خواهد بود.

 • مهندس برق قدرت
 • مهندس برق الکترونیک
 • مهندس برق مخابرات
 • مهندس برق کنترل
 • تکنسین برق قدرت
 • نقشه کش مهندس برق قدرت
 • تکنسین برق الکترونیک
 • نقشه کش برق الکترونیک
 • مهندس فیلد برق مخابرات
 • مهندس کابل برق مخابرات

 ارزیابی مدارک توسط سازمان های ارزیاب مدارک برای مهندسین برق

سازمان ارزیاب مدارک مهندس عمران در استرالیاهزینه ارزیابی حالت نرمال – بازه زمانیهزینه ارزیابی حالت سریع – بازه زمانی
سازمان TRA استرالیا 1000 دلار استرالیا – بین ۹۰ الی ۱۲۰ روزندارد
سازمان مهندسی استرالیا۷۹۵ دلار استرالیا – بین ۶۰ تا ۹۰ روز ۱۱۰۰ دلار استرللیا – بین ۱۴ الی ۲۸ روز

مهندسین کامپیوتر برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار کدهای شغلی متفاوتی دارند:

کشور استرالیا در برنامه مهاجرتی خود جایگاه ویژه ای برای مهندسان کامپیوتری که قصد مهاجرت دارند ترتیب داده است. برای مهندسان کامپیوتر بیشترین تعداد کد شغلی وجود دارد, بدان معنا که اگر شما مهندس کامپیوتر هستند و قصد مهاحرت به استرالیا از طریق کار را دارید باید دقت نمایید تا از بین کدهای شغلی تعیین شده توسط کشور استرالیا بهترین گزینه و نزدیک ترین کد شغلی را انتخاب نمایید. در زمان انتخاب کد شغلی به این مساله که با کدام کد شغلی نیز می توان راه تر دعوت نامه و سپس ویزا دریافت نمود نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

 •  برنامه نویس
 •  توسعه دهنده نرم افزار و شبکه
 • شبکه های کامپیوتری
 •  توسعه دهنده وب
 •  تحلیل گرهای شبکه و کسب و کار و نرم افزار
 • متخصص دیتا بیس
 • امنیت شبکه
 • مدیر پروژه های کامپیوتری
 • مسئول تست نرم افزار

شما به عنوان مهندس کامپیوتر برای مهاجرت به استرالیا از طریق کامپیوتر باید از بین گزینه های فوق بر اساس

 • مدرک تحصیلی
 • تاریخ اخذ مدرک تحصیلی و محل دانشگاه
 • سال اخذ مدرک تحصیلی
 • سوابق کاری موثرتان
 • سطح زبان
 • نوع ویزای درخواستی
 • یک گزینه را انتخاب نمایید. دقت نمایید با توجه به این که سازمان کامپیوتر استرالیا مسئول رسیدگی به مدارک شما می باشد و این سازمان سخت گیری های فراوانی را برای این کار انجام می دهد.

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان های ارزیاب مدارک برای مهندسی کامپیوتر

سازمان ارزیاب مدارکهزینه ارزیابی مدارک حالت عادیزمان بندی ارزیابی مدارکهزینه و زمان بندی رسیدگی سریع
 سازمان کامپیوتر استرالیا۵۰۰-۵۵۰ دلار استرالیابین ۸ الی ۱۲ هفتهندارد

فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار کدهای شغلی متفاوتی دارند:

رشته های کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا کار به نسبت ساده ای را در پیش رو دارند. عمده دلایل آن بر می گردد به این نکته که کشور استرالیا یکی از بزرگترین صادر کننده گان محصولات کشاورزی در جهان می باشد. کشور استرالیا در سیستم جذب نیروی کار خود برای رشته مهندسی کشاورزی بر اساس گرایش تحصیلی و کاری و نوع سکشن بندی دانشگاه ها و میزان و نوع سابقه کار و محل کار , کدهای شغلی مختلفی را معرفی نموده است.

 • مهندس کشاورزی
 •  مشاور کشاورزی
 • دانشمند و محقق کشاورزی
 •  تکنسین کشاورزی
 • کشاورزی صنایع عذایی
 • کشاورزی کنترل و تضمین کیفیت
 • کشاورزی دامداری و مرغ داری
 • کشاورزی پرورش دهنده گل و گیاه

شما به عنوان فارغ التحصیل رشته کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید از بین گزینه های فوق بر اساس

 • مدرک تحصیلی
 • تاریخ اخذ مدرک تحصیلی و محل دانشگاه
 • سال اخذ مدرک تحصیلی
 • گرایش تحصیلی
 • سوابق کاری موثرتان
 • سطح زبان
 • نوع ویزای درخواستی
 • نوع ثبت محل کارتان
 • سکشن بندی دانشگاههایی که درس خوانده اید.

مهندسان کشاورزی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار گزینه های مختلفی دارند که توسط سازمان های ارزیاب مدارک گوناگون در استرالیا مورد ارزیابی و صحت سنجی قرار می گیرد. دقت داشته باشید در زمان تهیه و ارائه مدارک حتما از کامل بودن و درست بودن اطلاعاتتان مطمئن شوید

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان های ارزیاب مدارک برای رشته کشاورزی

سازمان های ارزیاب مدارکهزینه و زمان بندی ارزیابی مدارک حالت عادیهزینه و زمان بندی ارزیابی مدارک حالت بررسی سریعمیزان ریسک پرونده
سازمان وتاسس استرالیا ۸۸۰ دلار استرالیا – ۸ الی ۱۲ هفته۱۴۰۰ دلار استرالیا- تا ۱۰ روز کاری بسیار زیاد
سازمان مهندسی استرالیا۷۹۵ دلار استرالیا – ۸ الی ۱۲ هفته۱۱۰۰ دلار استرالیا – ۱۴ الی ۲۸ روززیاد

فارغ التحصیلان مهندسی صنایع برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار کدهای شغلی متفاوتی دارند:

یکی از پیچیده ترین انتخاب ها برای مهندسان صنایع که می خواهند از طریق کار به استرالیا مهاجرت کنند, این است که معمولا مهندسان صنایع با توجه به توانایی هایی که دارند معمولا در مشاغل مختلفی امکان کار داشته اند و احتمالا در مشاغل مختلفی می توانسته اند مشغول به کار شوند. حال اگر شما می خواهید از طریق مهندسی صنایع به استرالیا مهاجرت کنید این ها تنها بخشی از کد شماغل استرالیا هستند که می توانید برای آنها اقدام نمایید:

 • مهندس صنایع
 •  کارشناس کنترل پروژه
 • مدیر ارتباطات با مشتریان
 • زمینه واردات و صادرات
 • مدیر تضمین و کنترل کیفیت
 • مدیر فروش و بازاریابی
 • مدیر منابع انسانی
 • کار در زمینه فروش محصولات ( کامپیوتری – کارخانه ای – …)
 • مدیر کارخانه

در صورتی که شما قصد دارید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری اقدام نمایید و تحصیلات شما در زمینه مهندسی صنایع است, شما بر اساس :

 1. سکشن بندی دانشگاهی که درس خوانده اید و سال اخذ مدرک تحصیلی و سطح تحصیلاتتان.
 2. کاری که در آن مشغول بوده اید و تخصصی که دارید.
 3. دانش زبان انگلیسیتان.
 4. تعداد سالهای سابقه کار قابل اثبات شما و …

باید یکی از گزینه های فوق را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که شما بعد از دانستن و آگاهی از شرایط مشاغل گفته شده باید یک گزینه را انتخاب نمایید که به شرایط شما نزدیک تر باشد و در عین حال امکان بردن پرونده شما نیز زیاد باشد.

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان های ارزیاب مدارک برای مهندس صنایع متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق کار

سازمان های ارزیاب مدارکهزینه و زمان بندی ارزیابی مدارک حالت عادیهزینه و زمان بندی ارزیابی مدارک حالت بررسی سریعمیزان ریسک پرونده
سازمان وتاسس استرالیا ۸۸۰ دلار استرالیا – ۸ الی ۱۲ هفته۱۴۰۰ دلار استرالیا- تا ۱۰ روز کاریمتوسط
سازمان مهندسی استرالیا۷۹۵ دلار استرالیا – ۸ الی ۱۲ هفته۱۱۰۰ دلار استرالیا – ۱۴ الی ۲۸ روزکم

سایر فارغ التحصیلان رشته های مهندسی برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار:

تا کنون رشته های پر متقاضی برای مهاجرت به استرالیا را بررسی نمودیم. اکنون نوبت به بررسی شرایط برای سایر رشته های مهندسی برای مهاجرت به استرالیا است. رشته هایی که مورد بررسی قرار می دهیم از شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم و موقت استرالیا برخودار هستند.

 • مهندس مواد
 • مهندس پزشکی
 • مهندس معدن
 • مهندس نفت
 • مهندس محیط زیست
 • مهندس شیمی

اگر شما در یکی از رشته های فوق درس خوانده اید و فارغ التحصیل شده اید و سابقه کار مرتبط با رشته درسی تان را دارا هستند, می توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید. رشته های فوق هر ساله در لیست مشاغل بلند مدت و استراتژیک استرالیا قرار داشته اند. پس شما از شانس بالایی برای مهاجرت برخوردار خواهید بود

هزینه ارزیابی مدارک توسط سازمان مهندسی استرالیا برای رشته های مهندسی

سازمان ارزیابی مدارکهزینه ارزیابی مدارک و زمان پاسخ گویی ( حالت عادی )هزینه ارزیابی مدارک و زمان پاسخ گویی ( حالت سریع السیر )ریسک رد شدن پرونده
سازمان مهندسی استرالیا۷۹۵ دلار استرالیا – ۲ الی ۳ ماه۱۱۰۰ دلار استرالیا – ۱۴ الی ۲۸ روز متوسط – زیاد

 

سایر مشاغلی که می توانند برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار شانس بالایی برای ویزا داشته باشند به شرح زیر هستند:

این گروه به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دسته اول : مشاغلی که نیاز به مدرک تحصیلی کاملا مرتبط را دارا هستند.

رشته هایی که می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم جزو رشته هایی هستند که می توانند برای گرفتن ویزای کار استرالیا امیدوار باشند و باید بدانند که امکان مهاجرت برای آنها نیز وجود دارد. نکته مهم درباره این مشاغل این است که علاوه بر داشتن سابقه کار کاملا مرتبط باید مدرک تحصیلی کاملا معادل را نیز دارا باشند.

مشاغل موجود در این گروه:

مشاغل دسته اولمشاغل دسته اول
شنوایی سنجیمعمار منظر
بیو شیمیزیست شناس
بیو تکنولوژیریاضی دان
شیمی دانمتالورژیست
اقتصاد دانمیکروبیولوژیست
محقق و دانشمند و مشاور محیط زیستشهرسازی
کارشناس صنایع غذاییاستاد دانشگاه
زمین شناساندام شناس حیوان
حسابرس داخلیکارشناس HSE

مشاغل موجود در دسته دوم:

 • دسته دوم: مشاغلی که بدون نیاز به مدرک تحصیلی کاملا مرتبط – اما نیاز به سابقه کار بسیار مرتبط هستند.

این مشاغل می توانند با مدرک تحصیلی کاملا مرتبط و یا مشاغلی رشته تحصیلی دانشگاهی خیلی مرتبطی با آنها وجود ندارد اما آنها این امکان را خواهند داشت تا با اثبات این نکته که واقعا در این شغل مشغول به کار بوده اند , با هر مدرک تحصیلی ای اقدام به مهاجرت نمایند.

مشاغل دسته دوممشاغل دسته دوم
مدیر کافه و رستورانتکنسین شیمی
نقشه کش عمرانتکنسین عمران
مدیر قراردادهامدیر ارتباط با مشتریان
مدیر فراهم کننده امکاناتتکنسین زیست شناسی
تکنسین معدنمدیر پروژه و برنامه ها

نوشته‌های پیشین نوشته‌های پیشین
پست جدیدتر پست جدیدتر

پیام بگذارید

X