ویزای کار استرالیا

 • خانه
 • ویزای کار استرالیا

بررسی مشاغل مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا - گام به گام اخذ ویزای کار استرالیا

مشاغل مختلف برای ویزای کار استرالیا شانس متفاوتی دارند. همچنین استرالیا با بیش از ۵۰۰ کد شغلی مورد نیاز در سال اقدام به جذب نیروی کار ماهر از سایر کشور ها می نماید. سعی شده است تا در این صفحه به صورت تخصصی, اصلی ترین مشاغلی که ممکن است بیشتر افراد در آن شغل مشغول به کار هستند را به صورت مختصر توضیح دهیم و سپس در هر یک از آن صفحات به صورت کاملا تخصصی و موشکافانه بپردازیم.

ویزای کار استرالیا

در گام نخست , مشاغل مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا آورده شده است و شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از آنها به اطلاعات بیشتری درباره روش های اخذ ویزای کار استرالیا برای شغل مورد نظرتان دست یابید. سپس گام به گام اخذ ویزای کار استرالیا برای شما به صورت کامل شرح داده شده است به روشی نو و جذاب.

مهندس عمران

متقاضیان ویزای کار استرالیا که فارغ التحصیل در رشته ی مهندسی عمران در گرایش های زیر فارغ التحصیل شده اند می توانند برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایند:

عمران - عمران
عمران - سازه
عمران - آب
عمران - زلزله
عمران - خاک
عمران - سازه های هیدرولیکی
عمران - مدیریت ساخت

مهندس مکانیک

مهندس مکانیک

متقاضیان ویزای کار استرالیا که در گرایش های مختلف مهندسی مکانیک درس خوانده اند و کار کرده اند می توانند در صورت داشتن مدارک کافی , برای مشاغل زیر اقدام نمایند.

مهندس مکانیک جامدات
مهندس مکانیک سیالات
نقشه کش مکانیک
تکنسین مکانیک
مکانیک خودرو
مکانیک ساخت و تولید
مکاترونیک

مهندس کشاورزی

مهندسان کشاورزی برای ویزای کار استرالیا پروسه بسیار پیچیده ای در انتخاب کد شغلی خواهند داشت. زیرا گرایش های مختلف مهندس کشاورزی کار را برای انتخاب کد شغلی بسیار سخت می نمایند.

کشاورزی - زراعت و اصلاح نباتات
کشاورزی - تولید و پرورش طیور
کشاورزی - صنایع غذایی
کشاورزی - علوم دامی
کشاورزی - تولیدات گیاهی
کشاورزی - آبیاری و زهکشی

مهندس صنایع

ویزای کار استرالیا برای تمامی گرایش های مهندسی صنایع وجود دارد, مهندسان صنایع با توجه به گستردگی ای که در نوع کارشان دارند می توانند برای مشاغل دیگر نیز در صورت داشتن سابقه کار اقدام نمایند:

مدیریت مهندسی
سیستم های تولیدی
مهندسی مالی
مهندسی کیفیت
مهندسی سیستمهای اطلاعاتی

ویزای کار استرالیا

در گام نخست , مشاغل مورد نیاز برای ویزای کار استرالیا آورده شده است و شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از آنها به اطلاعات بیشتری درباره روش های اخذ ویزای کار استرالیا برای شغل مورد نظرتان دست یابید. سپس گام به گام اخذ ویزای کار استرالیا برای شما به صورت کامل شرح داده شده است به روشی نو و جذاب.

مهندس برق

مهندس برق

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا برای مهندسان برق و گرایش های مختلف آن تا حدودی متفاوت است . برخی گرایش ها شرایط بهتری نسبت به همدیگر دارند. اداره مهاجرت برای ویزای کار استرالیا مهندسان برق را شامل :

مهندسی مخابرات
مهندسی کنترل
مهندسی الکترونیک
مهندسی قدرت
مهندسی بیوالکتریک

مهندس کامپیوتر

مهندس کامپیوتر

ویزای کار استرالیا برای مهندسان کامپیوتر همواره جزو جذاب ترین ها بوده است , دلیل آن هم تعداد دعوت نامه های بسیار زیادی است که سالانه برای رشته کامپیوتر در نظر گرفته می شود.

کامپیوتر - نرم افزار
کامپیوتر - سخت افزار
کامپیوتر - فناوری اطلاعات
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
کامپیوتر - مدارک بین المللی ماکروسافت

مهندس معدن

در ابتدای سال ۲۰۱۹ اداره مهاجرت , رشته ی مهندسی معدن را بعد از ۳ سال مجددا به لیست مشاغل مورد نیاز خود برای ویزای کار استرالیا اضافه کرد. با توجه به اینکه متقاضیان بسیار کمی برای ویزای کار استرالیا را دارد , افراد متقاضی می توانند از شانس بالایی برای دریافت ویزا را داشته باشند.

معدن استخراج
معدن اکتشاف

مهندس مواد

مهندسان مواد برای ویزای کار استرالیا شرایط پیچیده ای را تجربه خواهند کرد. برخی از گرایش های مهندسی مواد برای ویزای کار استرالیا از شرایط بهتری برخوردار هستند مانند شاخه متالورژی

مواد متالورژی صنعتی
شناسایی و انتخاب مواد
سرامیک
مواد استحراجی

مهندس شیمی

مهندسان شیمی شرایط مناسبی برای ویزای کار استرالیا دارند آن هم به دلیل کم متقاضی بودن این کد شغلی در ویزای کار استرالیا می باشد. افرادی که با مدکر مهندسی شیمی اقدام می کنند شامل:

مهندس شیمی
شیمی صنایع غذایی
شیمی پلیمر
شیمی طراحی فرایندها

مهندس زمین شناسی

ویزای کار استرالیا برای مهندسان زمین شناسی شرایط ساده ای دارد. فقط کافی است یک لیسانس معادل استرالیا در رشته زمین شناسی از دانشگاه معتبر داشته باشند تا بتوانند برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایند. مهندسان زمین شناسی از طریق سازمان وتاسس ارزیابی می شوند و پروسه سخت و پیچیده ای ندارند. معمولا شرایط برای دریافت اسپانسر ایالتی برای انها فراهم می باشد و برای ارزیابی مدارک نیازی به نمره زبان ندارید.

مهندس پزشکی

بازار کار ایران برای مهندسان پزشکی بیشتر همراه با زمینه فروش تجهیزات پزشکی می باشد تا طراحی و اجرای پروژه های مهندسی پزشکی , پس اگر در زمینه تخصصی مهندسی پزشکی کار کره اید می توانید برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایید و دعوت نامه استرالیا را برای ویزای کار استرالیا دریافت نمایید. توجه داشته باشید داشتن لیسانس معادل استرالیا برای شما الزامی است. ایالت کوئینزلند استرالیا معمولا شهر مناسبی برای این رشته می باشد.
معدن استخراج
معدن اکتشاف

کارشناس شهرسازی

لیسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه سکشن یک , مدرک تحصیلی مورد نیاز برای این کد شغلی می باشد. اگر شما در رشته مهندسی شهرسازی فارغ التخصیل شده اید و کار کاملا مرتبط با این رشته را در شرکتی تخصصی با این رشته انجام می دهید, می توانید بسیار امیدوار به پروسه مهاجرت خود باشید. رشته شهرسازی جزو رشته های مورد نیاز استرالیا می باشد.

مدیر قراردادها

اگر در شرکتی که مشغول به کار هستید به عنوان مدیر قراردادها در واحد اداری مشغول به کار هستید, شما شانس این را دارید تا از طریق مدیر قراردادها برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایید و ویزای استرالیا را دریافت نمایید. این رشته کاری توسط سازمان وتاسس ارزیابی می شود که در مرحله ارزیابی نیازی به داشتن نمره زبان انگلیسی نمی باشد. خبر خوب این است که نیازی به مدرک مرتبط با این شغل ندارید. شما با مدارک تحصیلی گوناگون می توانید برای آن اقدام نمایید.

مهندسی محیط زیست

فارغ التحصیلان مهندسی محیط زیست برای ویزای کار استرالیا گزینه های متفاوت و جذابی را در پیش رو دارند. مشاغلی که بخشی از آن توسط سازمان مهندسان استرالیا ارزیابی می شود و نیاز به نمره زبان انگلیسی برای ارزیابی مدارک دارد و برخی از مشاغل نیز توسط سازمان وتاسس استرالیا ارزیابی می شوند. انتخاب این مشاغل وابسته به محل کارتان و سوابق کاری شما و تخصصتان می تواند متفاوت باشد که باید آن را با دقت تحلیل و . مورد بررسی نمود.

مدیر تضمین کیفیت

تضمین کیفیت جزو مشاغل بین رشته ای می باشد. شما می توانید مهندس صنایع باشید و یا مهندس مواد و یا کارشناس بایوتکنولوژی و یا هر رشته ای که مربوط به تخصص خود جزو بهترین ها باشید و در آزمایشگاه تحقیقاتی محل کارتان به عنوان مدیر تضمین کیفیت مشغول به کار باشید. این گستردگی می تواند باعث شود که در صورت رعایت نکردن یک سری پارامتر های خاص دچار مشکل شود. این شغل طی سالهای گذشته جذاب و دارای اسپانسر ویزای کار استرالیا بوده است.معدن استخراج
معدن اکتشاف

مدیر خدمات پس از فروش

شرکت هایی وجود دارند که در آن ها بعد از ارائه خدمات و یا فروش محصولات , اقدام به ارائه خدمات مشتریان و خدمات پس از فروش می نمایند. این خدمات می توانند توسط افراد متخصص و تیم کارشناسان کاملا مرتبط با آن محصول یا خدمات داده شود. مثلا برای محصولات یا خدمات نرمال شاید فردی با تخصص مدیریت بازرگانی این کار را انجام دهد و در خدمات فروش تجهیزات مکانیکال یک مهندس مکانیک وظیقه مدیریت خدمات مشتریان را بر عهده داشته باشد.

مدیر منابع انسانی

مدیران منابع انسانی از نظر اداره مهاجرت استرالیا افرادی هستند که دارای تخصص زیاد در زمینه منابع انسانی دارند, افرادی که مدیریت یک تیم منابع انسانی حداقل ۹ نفره را بر عهده دارد و خط منشا سازمان را درباره تمامی نیرو های سازمانی و چیدمان و روش ها استخدام ها را کاملا بر عهده دارند. سازمان های عریض و طویل معمولا می توانند از نظر دولت استرالیا واجد شرایط داشتن مدیران منابع انسانی ای باشند که مد نظر آنها است و می تواند برای ویزای کار استرالیا اقدام نمایند.

گرافیست

بر خلاف اینکه افراد فکر می کنند که استرالیا فقط و فقط در پی جذب مهندسان است , فارغ التحصیلان رشته گرافیک از دانشگاه های سکشن یک در مقطع لیسانس , شانس بالایی برای دریافت ویزای کار استرالیا را دارند. رشته گرافیست و طراح گرافیکی جزو مشاغلی است که از طریق سازمان وتاسس استرالیا ارزیابی آنها انجام می شود و در این مرحله نیازی به ارائه نمره زبان انگلیسی ندارند. شانس دریافت اقامت دائم و موقت برای گرافیست ها کاملا وجود دارد.

مدیر تبلیغات و بازرگانی

مدیران تبلیغات و بازرگانی و متخصصان تحقیقات بازار با داشتن مدرک تحصیلی معادل لیسانس استرالیا و با سابقه کار کاملا مرتبط می توانید برای کدهای شغلی مدیر تبلیغات و بازرگانی و کارشناس تحقیقات بازار اقدام نمایید. سازمان وتاسس استرالیا و سازمان AIM استرالیا این رشته ها را مورد ارزیابی قرار می دهند که از شرایط مناسبی برخوردار هستند.معدن اکتشاف

متخصص میکروبیولوژیست

اگر مدرک تحصیلی کاملا مرتبط با رشته میکروبیولوژی از دانشگاه سکشن یک دارید و سابقه کارتان کاملا مرتبط با این رشته کاری است, شما می توانید از طریق این رشته برای دریافت ویزای کار استرالیا اقدام نمایید. اقامت دائم و موقت برای شما با این کد شغلی در دسترس خواهد بود. سازمان وتاسس مسئول این رشته می باشد.

کارشناس بایوتکنالوژیست

داشتن مدرک کارشناسی بایوتکنالوژی و یا کارشناسی ارشد این رشته برای این که بتوانید برای این کد شغلی اقدام نمایید الزامی است. این رشته از ابتدای سال ۲۰۱۹ به مشاغل مورد نیاز استرالیا بر گشته است و با توجه به متقاضیان بسیار کم برای این کد شغلی شانس بالایی در گرفتن دعوت نامه متصور می باشیم.

متخصص کاردرمانی

یکی از پر متقاضی ترین شغل های مورد نیاز استرالیا متخصصین کاردرمانی هستند , اما با توجه به فارغ التحصیلان به شدت کم این رشته و همچنین میزان تقاضای بسیار کم برای مهاجرت از طرف این افراد, این شانس را به کسانی می دهد که مدرک تحصیلی لیسانس معادل با استرالیا در این رشته را دارند و متقاضی ویزای کار استرالیا برای این رشته هستند.

معرفی انواع ویزای کار استرالیا

کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا , مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا می باشد. برای اخذ ویزای کار استرالیا شما باید یکسری از شرایط مورد نیاز اعلام شده توسط هر یک از این ویزاها را داشته باشید.

نوع اقامتنام ویزاشماره ویزا
دائمویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیاویزای ۱۸۶ استرالیا
دائمویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق «کم‌جمعیت»ویزای ۱۸۷ استرالیا
دائمویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقلویزای ۱۸۹ استرالیا
دائمویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتیویزای ۱۹۰ استرالیا
موقتویزای کار موقت برای افراد متخصصویزای ۴۰۰ استرالیا
موقتاقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاصویزای ۴۷۶ استرالیا
موقتاقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیاویزای ۴۸۵ استرالیا
موقتویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم‌جمعیت و اسپانسر فامیلیویزای ۴۹۱ استرالیا

امتیاز مدرک تحصیلی برای ویزای کار :

 

موارد امتیاز آورامتیاز
مدارک تحصیلی ارزیابی شده توسط استرالیا بین صفر تا ۲۰ امتیاز
دکتری۲۰ امتیاز
کارشناسی ارشد۱۵ امتیاز
کارشناسی۱۵ امتیاز
کاردانی۱۰ امتیاز
تحصیل در استرالیا۰ تا ۵ امتیاز
تحصیل در مناطق کم جمعیت۵ امتیاز
دو سال تحصیل در استرالیا۵ امتیاز

امتیاز تسلط به زبان انگلیسی 

 

موارد امتیاز آورامتیاز
تسلط به زبان انگلیسیبین ۰ تا ۲۰ امتیاز
متوسط۰ امتیاز
خوب۱۰ امتیاز
عالی۲۰ امتیاز
آزمون ناتی NAATI CCL۵ امتیاز
اسپانسربین ۰ تا ۱۰ امتیاز
ایالتی۵ امتیاز
منطقه ای۱۰ امتیاز

امتیاز سن در ویزای کار استرالیا

 

موارد امتیاز آورامتیاز
سنبین صفر تا ۳۰ امتیاز
بین ۱۸ الی ۲۴ سال تمام۲۵ امتیاز
بین ۲۵ تا ۳۲ سال تمام۳۰ امتیاز
بین ۳۳ تا ۳۹ سال تمام۲۵ امتیاز
بین ۴۰ تا ۴۴ سال تمام۱۵ امتیاز
موارد امتیاز آورامتیاز
سابقه کار خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشتهبین ۰ تا ۱۵ امتیاز
کمتر از ۳ سال ۰ امتیاز
بین ۳ تا ۴ سال۵ امتیاز
بین ۵ تا ۷ سال۱۰ امتیاز
بین ۸ تا ۱۰ سال۱۵ امتیاز
فرد مجرد۱۰ امتیاز
فرد متاهل۰ تا ۱۰ امتیاز

 

 

موارد امتیاز آورامتیاز
سابقه کار در ۱۰ سال گذشته در استرالیابین ۰ تا ۲۰ امتیاز
کمتر از ۱ سال۰ امتیاز
بین ۱ تا ۲ سال۵ امتیاز
بین ۳ تا ۴ سال۱۰ امتیاز
بین ۵ تا ۷ سال۱۵ امتیاز
بین ۸ تا ۱۰ سال۲۰ امتیاز

ویزای ۱۸۹ استرالیا یا همان ویزای اقامت دائم از طریق کاری:

ویزای کار  به صورت مستقل و پر طرفدار ترین ویزای اقامت دائم استرالیا , ویزای ۱۸۹ استرالیا نام دارد. برای دریافت این ویزای شما باید بتوانید تمامی امتیازهای موجود در سیستم امتیازبندی ویزای کاری را به نوعی بدست آورید و یا حداقل بخش عمده ای از آن را حتما بدست آورید.

امتیازهای ویزای ۱۸۹ استرالیا را ماهانه دنبال نمایید:

هر ماه و در سیستم جدید ویزای کار استرالیا, بر اساس تعداد ظرفیت مشخص شده از طرف اداره مهاجرت , امتیاز پرونده هایی که توانسته اند ویزای کار استرالیا ۱۸۹ را دریافت نمایند را می توانید مشاهده نمایید. این امتیاز ها معمولا در هر ماه تغییر می کنند و همچنین رشته های مختلف با امتیازهای متفاوتی دعوت نامه دریافت می نمایند. پس نمی توان گفت که امتیاز ویزای ۱۸۹ مثلا امتیاز ۹۰ است. دلیل آن هم این است که این امتیاز برای رشته های مختلف متفاوت می تواند باشد.

کدام مشاغل می توانند برای ویزا کار استرالیا ۱۸۹ اقدام نمایند؟

مشاغل مورد نیاز ویزای کار استرالیا از لیست استراتژیک و بلند مدت استرالیا , تنها می توانند برای ویزای ۱۸۹ اقدام نمایند. پس در هنگام انخاب کد شغلی باید دقت داشت که کد شغلی شما و همسرتان باید از این لیست انتخاب شود. این لیست با نام MLTSSL شناخته می شود.

مدت اقامت:

دائم

شما باید:

 • دارای شغل مرتبط با تحصیلات خود باشید؛
 • سوابق شغلی‌تان توسط سازمان‌های ذی‌ربط مورد ارزشیابی مثبت واقع شود؛
 • حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید؛
 • هنگام دعوت برای اخذ ویزا کمتر از ۴۵ سال داشته باشید؛
 • تسلط قابل قبولی به زبان انگلیسی داشته باشید (مطابق جدول)؛
 • از طرف اداره مهاجرت استرالیا برای درخواست ویزا دعوت شده باشید.

هزینه ویزای ۱۸۹ استرالیا

 • متقاضی: ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • همسر: ۲۰۲۰ دلار استرالیا
 • فرزند: ۱۰۱۵ دلار استرالیا

مدت زمان اخذ ویزای کار استرالیا ۱۸۹

 • احتمال ۷۵ درصد ۱۱ ماه
 • احتمال ۹۰ درصد ۲۲ ماه

مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا 

یک ویزای دائمی است و به شما اجازه می‌دهد:

 • به‌صورت دائمی در استرالیا اقامت کنید.
 • در استرالیا کار کنید و درس بخوانید.
 • از خدمات بهداشت و درمان رایگان بهره‌مند شوید.
 • برای اخذ اقامت دائم استرالیا اسپانسر اقوام واجدالشرایط شوید.
 • برای پنج سال به استرالیا رفت‌وآمد داشته باشید.
 • در صورتی که واجد شرایط باشید، برای شهروندی استرالیا درخواست بدهید.

مزایای ویزای ۱۹۰ استرالیا

یک ویزای دائمی ۵ ساله است

 • به‌ صورت دائم در استرالیا اقامت کنید.
 • در استرالیا درس بخوانید و کار کنید.
 • از خدمات بهداشت رایگان مدیکیر بهره‌مند شوید.
 • برای اخذ اقامت دائم و موقت استرالیا اسپانسر اقوام  درجه یک و واجدالشرایط شوید.
 • برای پنج سال آینده به استرالیا رفت‌وآمد نا محدود  داشته باشید.
 • بعد از ۴ سال، برای شهروندی استرالیا درخواست بدهید.

هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا

 • هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا
 • نفر اصلی پرونده ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • همسر ۲۰۲۵ دلار استرالیا
 • فرزند بالاتر از ۱۸ سال ۲۰۲۵ دلار استرالیا
 • فرزند کمتر از ۱۸ سال ۱۰۱۵ دلار استرالیا

مدت زمان اخذ ویزای کار استرالیا ۱۹۰

 • به احتمال ۷۰ درصد بازه زمانی ۱۱ ماهه
 • به احتمال ۹۰ درصد بازه زمانی ۲۲ ماهه

معرفی ویزای کار استرالیا ۴۹۱ در ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹

بعد از حذف ویزای ۴۸۹ استرالیا, ویزای ۴۹۱ جای آن را به خوبی پر کرده است. ویزای ۴۹۱ بلافاصله بعد از معرفی از طرف اداره مهاجرت به عنوان ویزای کار استرالیا ی جدید همه نگاه ها را به خود معطوف کرده است.

ظرفیت ویزای ۴۹۱ استرالیا در سال ۲۰۱۹

ویزای کار جدید استرالیا به نام ۴۹۱ با ظرفیت ۱۴۰۰۰ دعوت نامه برای سال اول بسیار امیدوار کننده خواهد بود.  ویزایی که با امتیاز کمتر نسبت به ویزای ۱۹۰ و ۱۸۹ اقدام به دادن دعوت نامه می کند. شما برای دریافت ویزای کاری باید امتیازهای بالایی بدست بیاورید اما ویزای ۴۹۱ استرالیا این راه را برای شما اسان تر کرده است.

درباره ویزای کار استرالیا ۴۹۱

ویزا ۴۹۱ استرالیا بعد از معرفی جزو پر حاشیه ترین تغییرات مهاجرت طی ۵ سال گذشته بوده است. ویزای کار ۴۹۱ جزو ویزاهای اقامت موقت ۵ ساله با پیش زمینه تبدیل شدن به اقامت دائم می باشد. ویزای ۴۹۱ استرالیا یکی از بهترین ویزاهای موقت است که شرایط تبدیل شدن به اقامت دائم سخت و پیچیده ای ندارد. شما برای تبدیل شدن آن به ویزای دائم تنها نیاز دارید تا ۳ سال در مناطق کم جمعیت استرالیا کار و زندگی نمایید و حداقل حقوق استرالیا را برای هر سال بدست آورید. از این طریق شما خواهید توانست در پایان سال سوم برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید.

ویزای ۵ ساله اقامت موقت استرالیا | ویزای ۴۹۱ استرالیا

قابل تبدیل شدن به اقامت دائم در پایان سال سوم

امکان کار برای متقاضی در مناطق کم جمعیت

امکان زندگی در تمامی مناطق کم جمعیت استرالیا

جابجایی نامحدود به تمامی مناطق کم جمعیت استرالیا

محدودیت های ویزای کار استرالیا ۴۹۱ 

امکان کار و زندگی تنها و تنها در مناطق کم جمعیت.

در ۳ سال اول باید ثابت کنید که در مناطق کم جمعیت هستید.

برای استفاده از امکانات دولت تا ۳ سال باید صبر کنید.

هزینه تحصیل فرزندانتان در ۳ سال اول بر عهده شماست.

اگر فارغ التحصیل دانشگاه تهران و امیرکبیر هستید در رشته های مهندسی , شما می توانید برای ویزای کاری استرالیا ۴۷۶ اقدام نمایید و ویزای اقامت موقت استرالیا را دریافت نمایید. ویزای ۴۷۶ ویزایی است که به طور خاص کشور استرالیا برای یکسری از دانشگاههای خاص در سراسر دنیا قرارداده است.

امکانات ویزای کاری استرالیا ۴۷۶

 • ویزای ۱۸ ماهه
 • امکان کار و زندگی در تمامی مناطق استرالیا
 • امکان شرکت در دوره های دانشگاهی و دوره های آموزشی ( البته با پرداخت هزینه)
 • امکان اقدام برای سایر ویزاهای کاری استرالیا در داخل استرالیا
 • امکان سفر در طول این ۱۸ ماه و رفت و برگشت از خاک استرالیا

مراحل اخذ ویزای کار استرالیا

اداره مهاجرت در سالهای گذشته یک روند کاملا مشخص و از پیش تعیین شده ای را برای دریافت ویزای کار استرالیا معرفی نموده است. روشی که اگر درست انجام شود قطعا می تواند منجر به ویزای کار استرالیا شود. مراحل را با جزییات برای شما توضیح می دهیم.

۱- گام نخست برای ویزای کار استرالیا را درست برداریم:

کد های شغلی که بر اساس کد انزکو معرفی شده اند, معرف مشاغلی هستند که دولت استرالیا همه ساله در دو قالب معرفی می نماید. لیست مشاغل بلند مدت و کوتاه مدت. در قدم اول شما باید بر اساس حرفه ای که دارید و بر اساس تطبیق آن با مدرک تحصیلیتان یکی از مشاغل موجود در این لیست را انتخاب نمایید.

در زمان انخاب توجه داشته باشید که هر کد شغلی معمولا یکسری نیازمندی هایی را برای ارزیابی اعلام نموده است. پس قبل از هرگونه اقدام با کارشناسان با تجربه ما درباره این موضوع مشورت نمایید.

معمولا بر اساس نوع کار و مدرک دانشگاهی برای هر فرد, بیش از یک انتخاب در سیستم ویزای کار استرالیا وجود دارد. شما باید بسنجید و گزینه ای را نهایی کنید که علاوه بر اینکه کار و تخصص شما را ساپورت کند, راه گرفتن ویزای کار استرالیا ی آن نیز هموار تر از سایر گزینه های تان باشد.

۲- جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا کاری استرالیا ضروری است:

برای اینکه ثابت نمایید که کد شغلی انتخابی شما با سوابق کاری و تحصیلاتتان هم خوانی دارد, شما باید مدارکتان را در این مرحله توسط یکی از سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا مورد ارزیابی قرار دهید. بدون ارزیابی مدارک شما امکان اقدام برای ویزای کار استرالیا را نخواهید داشت.

هر یک از سازمان های ارزیاب مدارک در استرالیا قوانین و مقررات خودش را دارد و از شما توقع دارد تا قبل از هرگونه اقدام برای ویزای کار استرالیا مطالعات کافی را درباره این مورد داشته باشید. زیرا معمولا به سختی امکان حذف مدارک ارسال شده برای این سازمانها وجود دارد, پس قبل از اقدام برای ویزای کار استرالیا در این مورد اطلاعات کافی را جمع آوری و ارسال نمایید.

نمونه ای از پر کاربرد ترین سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا برای ویزای کار استرالیا

سازمان های پر کاربرد ارزیاب مدارک در استرالیا شرح خدمات و رشته های کاری
سازمان مهندسی استرالیا Engineers Australiaارزیابی مدارک مهندسان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی
سازمان وتاسس استرالیا  Vetassess Australiaارزیابی مدارک رشته های عمومی و کارمندی و مدیریتی و تخصصی و محققان
سازمان کامپیوتر استرالیا ACS Australiaاریابی مدارک رشته های کامپیوتر متقاضی ویزای کاری استرالیا
سازمان TRA Australiaرشته های فنی و حرفه ای
سازمان AACA استرالیامسئول رسیدگی مدارک متقاضیان علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
سازمان AIMمدیران ارشد سازمان های بزرگ و مدیران مهندسی
سازمان SSSI استرالیابررسی و ارزیابی مدارک رشته های عمران نقشه برداری و جی آی اس

۳- ثبت EOI در سیستم skillSelect استرالیا و دریافت دعوت نامه معتبر

EOI مخفف کلمه (Expression Of Interest ) با مفهوم این نکته که شما درخواست دریافت دعوت نامه از یک ایالت و یا دولت فدرال برای ویزای کار استرالیا را دارید. در زمان پر کردن EOI شما باید اطلاعات خواسته شده را کاملا درست و دقیق پر نمایید, زیرا بعد از آمدن دعوت نامه, شما دقیقا باید مدارک ادعایی در فرم EOI را در زمان سابمیت مدارک برای اداره مهاجرت استرالیا ارسال و اثبات نمایید.

در زمان سابمیت و لاجمنت پرونده مهاجرتی برای ویزای کار استرالیا این امکان وجود دارد تا با محل کار شما تماس گرفته شود. این نکته قطعی نیست اما در ۵۰ درصد مواقع معمولا اتفاق می افتد.

انتظار برای دریافت دعوت نامه ویزای کار استرالیا:

بعد از اینکه شما ثبت EOI را انجام داده اید, حال شما باید برا اساس پرونده ای که دارید و امتیاز بندیتان منتظر دریافت دعوت نامه از طرف دولت و یا یک ایالت در استرالیا باشید. این مدت انتظار می تواند بین یک روز تا ۲ سال متفاوت باشد.

توجه: گاهی اوقات برای یک پرونده متقاضی ویزای کار استرالیا هیچ دعوت نامه ای صادر نمی شود آن هم دلیلش تنها کم بودن امتیازهای فرد و بالا بودن امتیازهای رقبایش می باشد.

دریافت دعوت نامه از اداره مهاجرت و یا ایالت در استرالیا و لاجمنت آن برای ویزای کار استرالیا:

مفهوم لاجمت همان سابمیت مدارک برای اداره مهاجرت است. شما در این مرجله بعد از سپر کردن یک بازه زمانی ای و حال دعوت نامه ویزای کار استرالیا را دریافت نموده اید و این امکان را دارید تا درخواست صدور ویزا را به اداره مهاجرت استرالیا دهید. در این مرحله باید تمامی ادعاهایی را که در زمان ارزیابی مدارک و پر کردن EOI کرده اید, اثبات نمایید.

انتظار برای صدور ویزای کاری استرالیا می تواند طولانی باشد, اما کاملا پر کاربرد

بعد از تغییران ۱۶ نوامبر اداره مهاجرت , بازه زمان صدور ویزا های کاری افزایش داشته است. بازه زمانی صدور ویزای کاری استرالیا از بعد از دعوت نامه اکنون چیزی بین ۹ الی ۱۱ ماه می باشد. در این بازه امکان دارد مامور پرونده شما در استرالیا در اداره مهاجرت از شما سوالاتی درباره محل های کارتان بپرسد.

چگونه بازه زمانی انتظار صدور ویزای کاری استرالیا را به فرصت تبدیل کنیم:

یکی از بهترین امکانات ویزای کاری استرالیا این است که شما بعد از ارسال مدارک کامل به اداره مهاجرت بعد از اخذ دعوت نامه معتبر, هنوز فرصت افزایش دانش و مهارتهای خود می باشد. یکی از مهمترین نکات برای هر دارنده ویزای کاری استرالیا, پیدا کردن کار کاملا مرتبط با دانش و توانایی های فنی متقاضی می باشد. حتما در این زمان به افزایش دانش زبان انگلیسی خود و همچنین مهارت های فنی و تخصصی رشته ی خودتان مسلط تر شوید.

هزینه اخذ ویزای کار استرالیا

پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق کار , یک پروسه همراه با هزینه می باشد. هزینه هایی که تحت سه عنوان ارزیابی می شوند.

 • هزینه های دولتی استرالیا ویزای کاری : این هزینه ها در پروسه مهاجرت الزامی می باشند و باید توسط متقاضی به اداره مهاجرت پرداخت شوند.
افراد حاضر در پروندههزینه دولتی صدور ویزای
متقاضی اصلی۴۰۴۵ دلار استرالیا
همسر متقاضی۲۰۲۰ دلار استرالیا
فرزند بالای ۱۸ سال۲۰۲۰ دلار استرالیا
فرزند کمتر از ۱۸ سال

۱۰۱۵ دلار استرالیا

هزینه های سازمان های ارزیاب مدارک برای ویزای کار استرالیا:

هر یک از سازمان های ارزیاب مدارک برای ویزای کار استرالیا هزینه ای جداگانه و بر اساس تشخیصشان دریافت می نمانید. این هزینه ها در صورت مثبت و یا منفی شدن نتیجه ارزیابی بر نمی گردند.

سازمان ارزیابی مدارک استرالیاهزینه اریابی مدارک
سازمان مهندسی استرالیا795 دلار عادی – (۷۹۵+ ۲۹۵) دلار هزینه ارزیابی سریع السیر
سازمان وتاسس استرالیا۸۸۰ دلار حالت عادی – (۸۸۰ + ۶۰۰ ) دلار هزینه ارزیابی سریع السیر
سازمان کامپیوتر استرالیا۵۰۰- ۵۵۰ دلار استرالیا
سازمان TRA استرالیا۱۰۰۰- ۲۵۰۰ دلار استرالیا
سازمان نقشه برداری استرالیا۷۵۰ دلار استرالیا
سازمان AIM استرالیا۵۵۰ دلار استرالیا

هزینه وکیل مهاجرت برای ویزای کار استرالیا

معمولا وکیل مهاجرت برای پرونده های ویزای کار استرالیا رقم های متفاوتی دارند. اعدادی که هیچ گونه مبانی علمی و منطقی ای را ندارد. مثلا یک وکیل مهاجرت برای ویزای کاری رقمی حدود ۵۰۰۰ دلار طلب می کند و وکیل دیگر عددی حدود ۱۵۰۰ دلار یا ۲۰۰۰ دلار. با توجه به این که این اعداد نه نشانگر کیفیت هستند و نه نشانگر بهتر بودن وکیل مهاجرت و یا بدتر بودن, پس قبل از هرگونه هزینه در این زمینه مبنای پول بیشتر = کیفیت بیشتر را فراموش نمایید.

هزینه وکیل مهاجرت برای ویزای کار استرالیا کمترین عدد حدود ۱۵۰۰ دلار استرالیابیشترین عدد حدود ۵۰۰۰ دلار استرالیا

X